strumica denes logo

НАПАДНАТА 26 ГОДИШНА СТРУМИЧАНКА ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО С.НЕГОТИНО, ГОСТИВАРСКО!

Автор:

Датум:

февруари 13, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

февруари 13, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 12.02.2023 во 02.30 часот во Полициска станица Гостивар, К.Р.(26) од Струмица пријавила дека на 11.02.2023 околу 23.30 часот во угостителски објект во с.Неготино, гостиварско, каде што работела, била физички нападната од женско лице М.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.