НАЈБИЗАРНИОТ ПРЕКРШОК НА САМОИЗОЛАЦИЈА: Струмичанец едно шишање ќе го чини 3.000 евра!

мај 12, 2020

Чудни работи се случувале од почетокот на пандемијата со коронавирусот во поглед на прекршувањето на мерките.

Слободен печат направи пресек на најбизарните случки на прекршоци што се случувале откако почна пандемијата, од списокот на обвинителствата ширум земјата долг 57 страници, еден од „водечките“ прекршоци е токму во Струмица.

„Најскапото шишање“ го платил струмичанец кој се вратил од Германија во Македонија и на Табановце потпишал изјава дека ќе се самоизолира, но шест дена подоцна отишол во фризерски салон во Струмица.

Предложено е да се казни со 3.000 евра.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: