НАЧАЛНИК НА СВР СТРУМИЦА Е ПОВТОРНО ТАНЧО ПРОЈКОВСКИ!

јули 28, 2020

Началниците кои ги назначи министерот за внатрешни работи во техничката влада, Наќе Чулев си заминаа,

а од денеска повторно се вратени на старите раководни функции 14 раководни лица на исто толку организациони единици во министерството, кои беа на овие позиции и пред формирањето на техничката влада,

соопшти Министерството за внатрешни работи.

Танчо Пројковски повторно е назначен за началник на сектор за Внатрешни работи-Струмица во Биро за јавна безбедност.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: