Home

Perdormire
Струмица Хроника

НА „ИЛИНДЕНСКА“ ВО СТРУМИЦА ЛИШЕН ОД СЛОБОДА М.Ф (26) – ПРОНАЈДЕНА И ОДЗЕМЕНА МАРИХУАНА!

Home

На 01.09.2022 во 19.15 часот на улица „Илинденска“ во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода М.Ф.(26) од Струмица затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. За настанот бил запознаен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.