МВР: ЕДНО ЛИЦЕ ОД ВАСИЛЕВО Е ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ПОРАДИ ДОПИРАЊЕ ПО ТЕЛОТО НА МАЛОЛЕТНИЧКА!

март 4, 2022

На 04.03.2022 во 04.30 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Д.А.(28) од село Василево, струмичко. Тој се сомничи дека во 00.40 часот во струмичко село допирал по телото малолетничка. По целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: