strumica denes logo

ЛИШЕН ОД СЛОБОДА 20 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ – КАЈ НЕГО И УШТЕ ЕДНО ЛИЦЕ БИЛА ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА!

Автор:

Датум:

ноември 16, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

ноември 16, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 15.11.2022 во 14.45 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Џ.А.(33) од Кавадарци и К.А.(20) од Струмица затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.