КРВАВ ИНЦИДЕНТ ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР: Избоден затвореник од Струмица!

август 28, 2022

Во текот на вчерашниот ден околу 14:40 часот во СВР Штип е пријавено дека во Казнено поправна установа „Затвор Штип“ по претходна расправија осуденикот Љ.Ѓ.(41) од Скопје со нож го нападнал осуденикот В.С.(48) од Струмица и му нанел убодни рани.

В.С. е пренесен во Клиничка болница-Штип за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: