КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЗАТВОРСКИ ПОЛИЦАЕЦ ОД СТРУМИЦА – ОДНЕЛ ЗАТВОРЕНИК ДА ЗАВРШИ РАБОТА СО НЕГОВ РОДНИНА!

декември 7, 2023

ОВР Валандово поднесе кривична пријава против Р.М.(42) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“. На 23.10.2023 пријавениот, во својство на вработен како затворски полицаец во КПУ – Затвор Струмица, во договор со осуденик кој издржувал казна затвор, со своето моторно возило го пренел до с.Јосифово за да завршат работа со негова роднина и го вратил.

 

ИЗВОР: МВР

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: