КОСТА КОСТАДИНОВ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СДСМ ВО ОПШТИНА СТРУМИЦА!

август 31, 2021

Владејачкиот СДСМ на синoќешниот состанок на Извршниот комитет одлучи кандидат за градоначалник на општина Струмица да биде портпаролот и пратеник Коста Костадинов.

Коста Костадинов (р. 22 март 1990 г. во Струмица) од 2016 до 2017 година беше вршител на должноста Градоначалник на општина Струмица откако Зоран Заев по парламентарните избори формираше парламентарно мнозинство и подоцна ја презема функцијата премиер на Македонија. Основното и средно образование го завршил во родниот град, додека високо образование завршил на Економскиот факултет при ФОН Универзитетот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: