Километарски колони на Табановце: Стотици возила чекаат за влез во Република Македонија!

април 9, 2022

Стотина возила чекаат повеќе од два часа за влез во Македонија од соседна Србија. Македонските државјани кои чекаа на граничнниот премиен „Табановце“ сведочеа за метежот на границата.

Овие информации попладнево ги споделија читателите на „Слободен печат“ кои до редакцијата ни доставија фотографии и видео снимки од сообраќајниот метеж за влез во земјава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: