Кај затвореник од Струмица пронајдена дрога во ќелијата!

февруари 27, 2024

На 25.02.2024 во 08:45 часот во СВР Штип, од Казнено – поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при претрес на просторијата на осуденикот Б.А.(40) од Струмица била пронајдена прашкаста материја.

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Штип извршиле увид и ја подигнале прашкастата материја за понатамошна постапка.

За настанот е запознаен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против Б.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ