strumica denes logo

КАЈ ТРИ ЛИЦА ОД СТРУМИЦА НА ВОЗРАСТ ОД 19 И 24 ГОДИНИ, ПРОНАЈДЕНА И ОДЗЕМЕНА МАРИХУАНА!

Автор:

Датум:

мај 6, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

мај 6, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 05.05.2023 во 22.25 часот а подрачје на Центар, полициски службеници ги лишиле од слобода И.И.(24), Н.М.(19) и И.И.(24), тројцата од Струмица и струмичко, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.