strumica denes logo

ГОЛЕМО БРАВО ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ:За првпат на СОФ вечер посветена на Тоше Проески!

Автор:

Датум:

јуни 1, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јуни 1, 2019

Категории:

Струмица

За првпат од постењето на Струмица ОПЕН фестивал ќе биде изведен целовечерен трибјут за Тоше Проески. Вечер во чест на една од најголемите ѕвезди на балканските простори.

На сцената кај Чешмичката на 14 август со почеток од 21:00 часот – трибјут за Тоше Проески.

Бројните хитови од деветте албуми на Тоше ќе бидат во изведба на солисти од македонската музичка сцена. Александра Јанева, Марко Logout и Васил Гарванлиев се тројцата солисти кои ќе го изведат специјалниот трибјут концерт.

Цели два часа публиката ќе има можност да ужива во нови аранжмани и поинакви изведби на нивните омилени песни од големата поп-ѕвезда.