ГОЛЕМ РОДЕНДЕНСКИ ВИКЕНД НА „АЛМАК“ ОД 6 ДО 8 ОКТОМВРИ!

октомври 5, 2022

Најголемиот производител на тапациран мебел во Македонија слави роденден – 9 години од отворањето на продажниот салон во Струмица! По тој повод, октомври е месецот на најголемите и најдобри акции на мебел во салоните на ланецот Home by Almak низ земјата!

Флаерски производи со најниски цени на пазарот, огромни попусти на ЦЕЛИОТ асортиман дури и до -35%, подароци, ваучери за секоја нарачка и изненадувања!

Специјалната викенд-акција за одбележување на 9-тиот роденден ќе започне в четврток (6 октомври) и ќе трае до сабота (8 октомври), а попустите ќе продолжат и во недела (9 октомври), онлајн на www.almak.mk.

Кулминацијата на роденденското расположение ќе биде во сабота од 12:00 часот кога од кровот на славеничкиот салон во Струмица ќе бидат пуштени стотици балони кои внатре кријат вредни награди!

Освен бројните попусти, Алмак ќе дели и подароци за СЕКОЈА направена нарачка во еден од четирите салони или онлајн!

Алмак слави – Алмак подарува! За секое купување во износ над 30.000 денари добивате ваучер од 2.000 денари, а за секое купување во износ над 50.000 денари добивате ваучер од 6.000 денари.
Но, тоа не е сè! Следејќи ги светските трендови, Алмак подготви САМО ОНЛАЈН роденденска понуда на мебел со екстра попусти која ќе важи за сите оние кои немаат можност да ги посетат салоните и ќе реализираат своја нарачка преку е-продавницата.

Попустите и викенд-акциите ќе продолжат во текот на цел месец октомври и ќе важат во сите салони (Алмак Струмица, Алмак Скопје, Алмак Велес и Алмак Кавадарци) кои може да ги посетите од понеделник до петок од 08-20 часот и во сабота од 08-19 часот.

Алмак – мебел за сечиј дом! Ве очекуваме!

Видео: https://fb.watch/fYjxc_IYtt/

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: