Home

Perdormire
Струмица

ФОТОГРАФИЈА ОД СТРУМИЧКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ: И НА ХЕРОИТЕ ИМ ТРЕБА ОДДИШКА – ОБЈАВИ ДОЈЧЕ ВЕЛЕ!

Home

Македонските пожарникари деновиве се на првата линија на фронтот во исцрпувачката борба со пожарите кои беснеат ширум земјата.

На оваа #ФотографијаНаДенот, тројца струмички пожарникари по 14 часа надчовечки напори во гаснењето на пожарот во близина на Делчево, целосно исцрпени земаат оддишка пред новите битки со огнената стихија. – Објави Дојче Деле

Целосната вест може да ја погледнете на следниот ЛИНК.
ИЗВОР: ДОЈЧЕ ВЕЛЕ