Home

Perdormire
Струмица

(ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО) НАЈМАЛИТЕ ВЕРНИЦИ ВО СТРУМИЦА ГО НАЈАВИЈА ХРИСТОВОТО РАЃАЊЕ – ВЛАДИКАТА ЈАКОВ ГИ ИЗРАДУВА СО НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА!

Home

Со пеење на Божиќни песни, најмалите Христијани од Струмица го најавија Христовото раѓање во црквата Св.Кирил и Методиј. Радува фактот што пееја многу дечиња и што има кој да ја продолжи традицијата во иднина, а Епископ Јаков Стобиски пак ги израдува со новогодишни пакетчиња. Христос се роди-Навистина се роди! За многу години. Во продолжение погледнете го видеото и фотогалеријата:

ВИДЕО: Кликнете ОВДЕ за да го погледнете видеото!