Home

Perdormire
Струмица

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ОД САБОТА ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНО: ПИНДА ОД „КОСМОПОЛИТ“ НАПРАВИ РЕСТОРАН СПОРЕД НАЈВИСОКИТЕ ЕВРОПСКИ СТАНДАРДИ!

Home

„Космополит“-Струмица е во постојана врска со светските трендови! Тоа се покажа и овојпат, бидејќи сопственикот на ресторанот Славчо Васков-Пинда на струмичани им понуди амбиент создаден за сечиј вкус. Познато е дека Пинда постојано патува и ги следи високите трендови и благодарение на тоа, новитетите ги носи и во Струмица. Она што се случува во новиот ресторан е навистина магично, атмосфера која ќе направи да се чувствувате како да сте во еден од најулуксузните ресторани во светот.

„Космополит“ започнува со работа од овој викенд, односно од сабота. Затоа повелете, уживајте во добро приготвената храна и уживајте во убавата глетка на струмичкиот парк!

„Космополит“, место за секој во секое време!