strumica denes logo

(ФОТО) КОСТУРИНО ВО АКЦИЈА: САМИ СИ ЈА РЕКОНСТРУИРАА УЛИЦАТА И СИ ГИ ИСЧИСТИЈА КАНАЛИТЕ, „НЕМА КОЈ ОД СТРАНА ДА ПОМОГНЕ“ – НАПИШАА ТИЕ!

Автор:

Датум:

март 16, 2020

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

март 16, 2020

Категории:

Струмица

Денеска костурчани маалски се организираа и решија сами да си ја реконструираат улицата, а истовремено и да си ги исчистат каналите.

„Вака треба сите да бидеме. Заедно и сложни. Ние самите ако не се грижиме еден за друг,нема кој од страна да ни помогне. Браво луѓе, ваква школа се дава на помладите, капа доле“.- напишаа тие.

Оригиналната вест може да ја видите со кликнување ОВДЕ.

.