Home

Perdormire
Струмица Хроника

ФИЗИЧКИ НАПАД ВРЗ ПОЛИЦАЕЦ ВО СТРУМИЦА – ЕДНО ЛИЦЕ ПРИВЕДЕНО!

Home

На 03.09.2021 во 18,30 часот во Полициската станица Струмица бил приведен З.Ѓ.(56) с.Радичево поради тоа што на бул.“Ленинова“ во Струмица физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејства. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.