strumica denes logo

ЕДНО ЛИЦЕ ОД СТРУМИЦА УТРОВО Е УАПСЕНО – ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ 56 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ И МУ ОДЗЕЛ ПАРИ!

Автор:

Датум:

јануари 20, 2024

Автор:

Датум:

јануари 20, 2024

Денеска (20.01.2024) во 04.40 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода В.Г.(40) од Струмица. Тој се сомничи дека околу 03.20 часот на ул. „Мајка Тереза“ во Струмица физички го нападнал Т.Т.(56) од Струмица и му одзел пари. Тој е задржан во Полициската станица Струмица, за настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по негово документирање против В.Г. ќе биде поднесена соодветна пријава.