strumica denes logo

ДВЕ ЛИЦА ОД СТРУМИЦА ОГРАБИЛЕ ПЛАНТАЖИ СО КАНАБИС!

Автор:

Датум:

ноември 15, 2023

Автор:

Датум:

ноември 15, 2023

На 14.11.2023 кај место викано ,,Сушичко стопанство” на магистралниот пат Ново Село-Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишија од слобода А.А.(33) и Р.Џ.(33), двајцата од Струмица. Тие се сомничат дека истиот ден извршиле тешка кражба во плантажи за производство на медицински канабис во атар на село Сушица, струмичко. Кај лицата е пронајдена вреќа во која имало украдени стебла марихуана. По запознавање на Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, лицата се задржани во Полициската станица Струмица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.