Денеска на небото ќе се појави убавата Супер Месечина!

октомври 20, 2021
Spooky, full moon

Полната месечина што ќе имаме можност да ја видиме на ноќното небо вечерва на трите хороскопски знаци има многу поголемо влијание – Овен, Вага и Јарец. Со оглед на тоа дека небото вечерва ќе биде без облаци, имаме одлична можност да направиме убави фотографии.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: