Денес времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град

Денес времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град

Температурите во Струмица ќе се движат од  11 до 24 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: