strumica denes logo

Денес времето ќе биде променливо облачно

Автор:

Датум:

март 7, 2023

Автор:

Датум:

март 7, 2023

Променливо облачно, во југозападните и јужните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 4 до 13 степени целзиусови.