strumica denes logo

Денес во текот на денот времето ќе биде сончево и топло – од недела повторно дестабилизирање

Автор:

Датум:

октомври 21, 2023

Автор:

Датум:

октомври 21, 2023

Денес во текот на денот времето ќе биде сончево и топло на повеќе места со засилен ветер од јужен правец (наместа над 60 км/ч). Во ноќните часови кон недела ќе има преодно дестабилизирање со локален пороен дожд и ретки грмежи. Потоа до средината на следната седмица ќе се задржи стабилно и релативно топло време.

Температурите во Струмица ќе се движат од 7 до 24 степени целзиусови.