Денес ќе дува засилен северозападен ветер, од недела следува период на тивко и релативно топло време

декември 23, 2023

Денес ќе дува засилен северозападен ветер. Од недела следува период на тивко и релативно топло време, освен по котлините, каде ќе има појава на магла и дневните температури ќе бидат пониски.

Температурите во Струмица ќе се движат од -3 до 8 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: