Home

Perdormire
Струмица

ЦЕНТАР.МК СПОДЕЛИ: Од среда укинување на полицискиот час и олабавување на дел од мерките?

Home

Поради драстичниот пад на новозаразени од коронавирус, во текот на утрешниот ден се очекува да се расправа за укинување на полицискиот час, но и дополнително олабавување на мерките за заштита од ковид 19 дознава Centar.mk.

Со оглед на падот на бројот на новозаразени и со оглед на тоа дека дневно се бележат 3 проценти на заразени во однос на тестирани, според сознанија на Centar.mk, се очекува да биде предложено укинување на полицискиот час, кој сега трае од 00 до 4 часот по полноќ.

ИЗВОР: CENTAR.MK