Бегајте од „БМВ“: Koи марки на половни автомобили најчесто се расипуваат!

декември 28, 2023

Со поскапувањето уште потешко е да се купи ново БМВ, но ако купувате половен бидете внимателни.Неодамнешното истражување на компанијата за автомобилски податоци carVertical ги откри најоштетените автомобили во Србија, а возилата БМВ се на врвот на листата.

Возилата на Рено се најмалку вклучени во несреќи – просечниот модел на автомобил на Рено имал 1,5 рекорди на штета на автомобилот Вертикал, Цитроен – 1,53; Пежо – 1,54; Фиат – 1,58; и Опел – 1,66.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: