АНКЕТА: ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА МАРИХУАНАТА ОД ЈУЛИ ИДНАТА ГОДИНА, ДА ИЛИ НЕ?

јули 29, 2021

Се погласни се најавите за декриминализација на марихуаната по неколкуте состаноци на владата и невладините организации кои се за слободно и рекреативно користење на канабисот. Од Здружението „Билка“ за Денар велат дека очекуваат властите од јули идната година да дозволат граѓаните слободно да може да консумираат канабис.

Дали сте за легализација на марихуана? Вашите размислувања дадете ги во коментар!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: