АНКЕТА: ДАЛИ СТЕ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА МАРИХУАНАТА?

февруари 4, 2022

Се погласни се најавите дека во иднина следува легализација на марихуаната. Од Здружението „Билка“ за Денар велат дека очекуваат властите од јули оваа година треба да дозволат граѓаните слободно да може да консумираат канабис.

Дали сте за легализација на марихуана? Вашите размислувања дадете ги во коментар!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: