АНКЕТА: ДАЛИ ЈА ПРИФАЌАТЕ ОСТАВКАТА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ?

септември 11, 2021

Министерот за здравство Венко Филипче, вчера на прес конференција понуди оставки од морални причини по несреќата во Тетово. Дали мислите дека е потребно оставката да биде прифатена пред да заврши истрагата?

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: