Времето денес наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер

декември 9, 2023

Времето денес наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер. Попладне облачноста ќе се зголемува.

Во недела претежно во западните делови во попладневните часови и кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Потоа до четврток времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, Дневните температури во овој период ќе бидат во благ пораст, освен по котлините каде ќе има појава на магла.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: