СЕ ОЧЕКУВА НОВ ВЛАЖЕН БРАН ВО ПЕТОК И САБОТА – ВРНЕЖИ ОД ДОЖД ПРОСЛЕДЕНИ СО ЛОКАЛНА ПОЈАВА НА ГРМЕЖИ И ЗАСИЛЕН ВЕТЕР!

ноември 6, 2023

Во среда ќе има повремени врнежи од дожд, пообилни во западните и северните делови. Преодно стабилизирање на времето ќе има во четврток. Нов влажен бран се очекува во петок и сабота кога ќе има врнежи од дожд проследени со локална појава на грмежи и засилен ветер од јужен и југозападен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: