51 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ФАТЕН КАКО КРАДЕ ВО ОХРИД!

ноември 19, 2023

На 18 ноември во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Д.М. (51) од Струмица. Тој бил затекнат при извршување кражба во продажен објект, при што одзел повеќе предмети. Одземеното било вратено на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: