Времето денес наутро ќе биде променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност и посвежо

декември 4, 2023

Времето денес наутро ќе биде променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност и посвежо. Ќе дува слаб до умерен, а претпладне наместа долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Температурите ќе се движат од -3 до 11 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: