Времето денес ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд

ноември 4, 2023

Oблачно и посвежо со врнежи од дожд, на места обилни (над 40 l/m2). Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, локално во форма на невреме со силен ветер.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: