30 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ДОБИ КРИВИЧНА ПРОЈАВА – ВО НЕГОВИОТ ДОМ ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА И ХАШИШ СМОЛА!

септември 11, 2023

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.И.(30) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 20.12.2022 во Струмица, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и хашиш смола.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: