Продолжува периодот на релативно топло време за овој период од годината, заладување и опаѓање на температурите се очекува од четврток!

октомври 29, 2023

Продолжува периодот на релативно топло време за овој период од годината. Во вторник и среда наутро понекаде во котлините ќе има утринска магла, а преку денот зголемена облачност. Услови за повремен дожд ќе има во среда и ноќта кон четврток, а потоа преку денот во четврток и позначително намалување на температурата.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: