Времето денес ќе биде променливо облачно со засилен, наместа повремено силен ветер од јужен правец

ноември 3, 2023

Променливо облачно со засилен, наместа повремено силен ветер од јужен правец (над 60 км/час). Попладне под влијание на циклонска активност ќе има врнежи од дожд, најпрво во западните делови. Во ноќните часови врнежите ќе се прошират насекаде и наместа ќе бидат пообилни, проследени со грмежи.

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 5 до 21 степен целзиусов.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: