Тешко повреденo 19 годишно момче кое управувало со трактор и се судрилп со автомобил во Струмичко!

ноември 16, 2021

Деветнаесетгодишно момче кое управувало трактор се здоби со тешки повреди во сообраќајна несреќа со автомобил, кај струмичкото село Костурино.

Тракторот бил без регистарски ознаки, а автомобилот управуван од лице од Валандовско.

Увид на местото извршила полициска екипа.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: