Home

Perdormire
Спорт Струмица

ПРВА ПОБЕДА ЗА КК СТРУМИЦА СО СИЛНА ПОДДРШКА ОД ПУБЛИКАТА: Екипата на ФЕНИКС поразена со шест поени разлика!

Home

Одличната игра на КК Струмица резултираше со победа против екипата на ФЕНИС со резултат од 98:92. Најмногу радува фактот што струмичани од натпревар во натпревар во се’ поголем број се на трибините и го бодрат струмичкиот кошаркарски клуб. Светозар Стаменковиќ со 36 постигнати поени беше најефикасен во КК Струмица.

Честитки за победата, градот заслужува силна кошарка!