ИНТЕРЕСНИ ТВИТОВИ НА СТРУМИЧАНИ: „Срцето мее толко широко шо и за Васил Тупурковски има место“

октомври 21, 2018

Нит младите остануваа,т нит економијата е стабилна, нит ќе те барам.

☜㋛☞Аleksandar☜㋡☞
Срцето мее толко широко и за Васил Тупурковски има место

-Извинете,свежа ви е рибата? -Да,денес пристигна. -Во колку часот?

Срцето мее толко широко и за Васил Тупурковски има место.

Исус од водата направил вино,јас од водата правам апетисан за ракија.

Верица сум.
Ако не ти пречи бучавата од компјутерот, фрли го, не го бива.

Толку си дебел што и менито на телефонот го јадеш.

Пижама се носи се додедка мајка ти не ја направи крпа за бришење прашина.

Има упорни луѓе кои веруваат дека Касандра пак ќе дојде во Скопје.

Miѕs. C u r l y
Од веридби по фб глава не можам да кренам

Братучедот бруцош ме прашува дали сум паѓала на испити.. Ах бре братучед не шо паѓам и чат пат потонувам.

По што пат си тргнала……?! -По калдрма, по калдрма..

У куќа со пушачи тешко упаљач да најдеш.

Прасковја Фјодоровна
Уште не можам да си простам што го изгледав филмот на Бритни во 2002-ра.

Така ми се чини или сите како да го направивте ајварот веќе?

Денеска за малите деца има специјални капи за бањање за миење само на косата, нас кога ќе ни збрцаа тоа Косилито во очи мајкоооу.

Позз и до сите вас шо нѐ заебававте у основно дека носиме очила а сега ги носите истите ради ситен -0.25 или чисто ради имиџ.

Мирјанита ^^
Кај ќе им оди душата на мачките шо ми скокнале од контејнерите?

Биди јака и со воспалени мускули у веце на кафич, мочај клечејќи.

До тие шо спијат сега, да знаете ќе имам неколку спомени повеќе од вас.

Јас кога ќе дипломирам, нема да биде у мода сликање со Кирил и Методиј.

Силвија на Маглешци.
#ОнаКога и цимерката ти има твитер и не можаш на раат да јадаш гомна за неа тука.

Од контрацепција, у Македонија се користат само жваки.

Да бех крстена по баба ми саа ќе се возаах слободно у јсп со нејзиното ливче од пензија.

Ве сфаќам оти ве има толко на твитер од Велес. Мора да си ги лечате фрустрациите негде од сите тии горнини.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ