(ФОТО) ПО РЕАКЦИЈАТА НА ГРАЃАНИТЕ, ДУПКИТЕ НА „КВАНТАШКИ“ ОД ДЕНЕСКА СЕ САНИРААТ!

мај 21, 2019

По реакцијата на граѓаните (ВИДИ ЛИНК), денеска започна санација на дупките на „кванташки“. Граѓаните конечно ќе може да возат по безбеден асфалт. Браво за општина Струмица!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: