Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

ноември 29, 2023

Променливо облачно со сончеви периоди, а во крајните западни и северни делови со слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: