Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено!

ноември 27, 2023

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено, особено наутро. Попладне облачноста ќе се зголемува и во текот на ноќта во западните делови ќе има локални врнежи претежно од снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец кој од попладне ќе биде претежно јужен.

Температурите во Струмица ќе се движат од -14 до 0 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: