26 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ КОЈ ИЗВРШИЛ ТЕШКА КРАЖБА Е ВРАТЕН ВО ЗАТВОР ОТКАКО ПРЕТХОДНО ПОБЕГНАЛ!

декември 3, 2023

На 01.12.2023 во 16.00 часот во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода Н.Н.(26) од Струмица. Тој бил баран по потерница врз основа на судска наредба за издржување мерка притвор за сторено кривично дело „тешка кражба“. Лицето е предадено во Казнено – поправната установа Затвор Куманово за издржување на мерката.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: