Времето денес ќе биде променливо облачно

октомври 26, 2023

Променливо облачно, претежно во јужните делови со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 8 до 20 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: