strumica denes logo

25 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД АНГЕЛЦИ ВРАТЕН ВО ЗАТВОР ОТКАКО ПРЕТХОДНО БИЛ БАРАН СО ПОТЕРНИЦА!

Автор:

Датум:

јуни 2, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јуни 2, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 31.05.2022 во 15.45 часот во с.Ангелци, струмичко, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода Г.П.(25) од село Ангелци. Тој бил баран по потерница за доиздржување затворска казна за сторени кривични дела „тешка кражба“ и „одземање на моторно возило“. Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Гевгелија за доиздржување на казната.