Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд

октомври 25, 2023

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен, наместа засилен ветер од југозападен правец. Попладне во западните делови врнежите наместа ќе бидат пообилни.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: