Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

октомври 24, 2023

Сончевои топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слабо ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се дивжат од 6 до 24 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: